Перейти к содержимому

лабрадор ретривер

Лабрадор входить в четвірку  найпопулярніших собак світу та України. Причин по яким люди віддають перевагу саме лабрадорам обираючи собі хвостатого друга дуже багато, серед основних можна  згадати розум да дружелюбність, відданість і доброта, кумедний холеричний характер. Вранці цей пес може приносити вам в ліжко газету або планшет, якщо звичайно ви його цьому зможете навчити, він стане прекрасним компаньйоном і тренером під час ранкової пробіжки. Лабрадори дуже цінять спілкування з людьми люблять ігри та здатні перетворити будь-який вид активного відпочинку в свято. А ще це чудові мисливці вони здатні швидко рухатися як на суші, завдяки короткій шерсті і у воді. Ці собаки  відрізняється унікальним, чутливим нюхом, що дозволяє їм відчувати дичину крізь щільний шар землі. До особливостей характеру лабрадорів відносять працьовитість і здатність працювати в команді, причому не тільки лабрадорів, а й собак інших порід. Лабрадори - прекрасні мисливці, які впадають на пошук підстреленої дичини, на відміну, наприклад, від пойнтерів.

Ці собаки надзвичайно комунікабельні. Це квартирні собаки, їм потрібне постійне тісне спілкування з людьми, вони повинні жити з господаря і будка в дворі для них не підходить. Вони з радістю підуть з вами в похід, піднімуться в гори і або попливуть на човні. Порода собак «лабрадор» зовсім не агресивна: вони охоче спілкуються з іншими собаками, дуже люблять гратися з дітьми, і навіть знайдуть спільну мову з кішками. Поки ви на роботі, ваш пес з нетерпінням буде вас чекати дома, не псуючи шпалери та меблі. Якщо ваша квартира не велика це не проблема для лабрадора, головне - не забувати про прогулянки та приділяти достатньо уваги.

Історія

Існує безліч версій походження цієї популярної породи. Багато дослідників стверджують, що лабрадори корінні американці, при наймні основу породи склали саме собаки індіанців, використовували як універсальну собаку помічника. Європейці з ними вперше познайомилися в Сент Джонс ньюфаундленді, всупереч схожості назв, не має прямого відношення до географічної місцевості Лабрадор. Порода собаки вперше набула популярності в Англії, куди вона потрапила з Ньюфаундленду на рибальських суднах, які доставляли в Дорсет тріску. Опис породи лабрадор, складене в той час, говорить про наявність між пальцями лап лабрадора якоїсь перетинки, завдяки якій собака могла довго перебувати в морській воді, а також короткої шерсті і хвоста, подібного видри. До речі, саме такий опис хвоста до сих пір можна знайти в стандарті AKS.

Офіційним періодом відкриття лабрадорів можна вважати початок XIX століття. Європейські моряки побачили цих собак на узбережжі канадського острова Ньюфаундленд. Для аборигенів лабрадори були універсальними і незамінними помічниками: вони пірнали за рибальськими сітками в воду, під час полювання дбайливо приносили дичину при полюванні як на воді так і в лісі. Часто ці тварини виконували функції гідів і поводирів.

У 1830-му році моряки завезли перших лабрадорів в Британію. Північноамериканські собаки миттєво стали улюбленими помічниками британських мисливців. Вони не пошкоджували дичину, а розвинений інтелект і природна витривалість виручали мисливців в найважчих ситуаціях. Іноді лабрадори навіть рятували поранених. З часом багато людей почали заводити лабрадорів не тільки для полювання а й як домашнього улюбленця.

У 1903-му році Англійська спілка собаководів офіційно визнав породу "Лабрадор". В перших стандартах породи допускалася лише чорна масть. Згодом ставлення до породи  змінилося - сьогодні ця порода зустрічається палевого (від світло-кремового до темно-рудого) або шоколадного коляру, не рідкість й білі. Інтенсивність забарвлення не пов'язують зі здоров'ям вихованця і не використовують як критерій при відборі.

Свою нинішню назву пес отримав в  канадської провінції Ньюфаундленд і Лабрадор. Спершу їх називали "собаки Сент-Джонса" (так називається столиця цієї канадської провінції), але ця назва не подобалося простим англійською мисливцям. Слово "лабрадор" виявилося ідеальним - в лісах під час полювання і просто на вулицях під час рухливого відпочинку впевнено і зрозуміло промовлялася команда "Hey Lab! Come here!", і згодом стала культовою.

У XX столітті популярність породи лабрадор збільшувалася в  геометричній прогресії. Вони знову опинилися в Америці: спершу в якості улюбленого собаки мисливців, лісорубів і спортсменів, а згодом звичайною домашньою собакою, яка символізує затишок, гармонію і благополуччя. Лабрадорів брали собі політики і поп-зірки, актори і художники. Також не варто забувати про практичну користь цих собак. У всьому світі вони виконують найважливіші місії: допомагають хворим людям під час терапії і реабілітації, використовуються в поліції, віддано служать сліпим людям як поводирі.

Психологія і інтелект

Якій би опис породи лабрадор вам не зустрілося, ви завжди помітите спільну рису: особливо підкреслюються розум і кмітливість цих псів. Вони легко розуміють команди і слова. Ці собаки дуже талановиті і можуть виконувати стандартні побутові функції: наприклад, подавати вам рукавички, парасолька, книгу або планшет в певний час або по команді. Вони вміють підлаштовуватися під ваші звички і відчувають ваш настрій. Якщо вам сумно, пес буде сумувати з вами. Якщо у вас добрий настрій, і ви готові до  прогулянки в сонячний день, він сам знайде свій улюблений м'яч і принесе в зубах поводок, радісно виляючи хвостом.

Ключовою особливістю лабрадорів є їх характер. Лабрадори спокійні і доброзичливі, в той же час активні і зовсім не докучливі. Вони слухняно виконують команди, намагаються догодити господареві і навіть вберегти його від неприємностей. Звичайно як і всі інші собаки лабрадори потребують дресирування, та виховання, інакше їхній холеричний темперамент та надмірна велелюбність можуть завдати клопоту.

соціалізація

Ці собаки в своїй більшості зовсім не агресивні. Вони можуть подружитися навіть з кішкою, а ігри з маленькими дітьми люблять особливо.

Хвостаті вихованці завжди раді гостям у вашому будинку і готові добродушно і щиро спілкуватися навіть з незнайомими людьми, яких бачать вперше. На жаль, іноді надмірна товариськість і допитливість наносять тваринам шкоди. За даними статистики, зловмисники %d0%bb%d0%b0%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%be%d1%80найчастіше викрадають собак саме цієї породи. Тому господарі лабрадорів повинні пам'ятати, що залишати свого чотириногого друга на вулиці без нагляду загрожує викраденням собаки.

Один з ключових моментів у змісті лабрадора - активне спілкування господаря і вихованця. Він повинен бути членом сім'ї - разом з вами дивитися серіали, чекати дня народження вашої дитини, брати активну участь в сімейних пікніках на природі і так далі. З лабрадором потрібно багато спілкуватися, адже слова похвали для цієї породи набагато важливіше, ніж будь-які ласощі.

активність

В описі породи  можна також помітити ще одну не рідко цитовану ознаку: високу рухливість цих собак. «Лабам» необхідні фізичні навантаження і тривалі прогулянки. Навіть самий слухняний лабрадор може влаштувати у вашій квартирі стихійне лихо, якщо ви періодично будете забувати про його потреби. Але це не через злоби, мстивості або образи - просто саме таким чином (розкидавши речі, поплескати в ванній, порвавши шпалери і змахнувши ваш комп'ютер зі столу) лабрадор зможе розважити себе і виплеснути енергію.

навчання

Навіть ранньому віці цуценя лабрадору розуміє, що головне в його житті - людина. Тому виховання зазвичай не становить труднощів. Господар повинен показати, що гіперактивність - це не завжди добре, а прихильність людини не завжди можна досягти за допомогою бажання догодити і виляння хвостом. Привчайте цих собак і себе до прогулянок і фізичних навантажень: саме цей ритм призведе їх до дисципліни і додасть до вашого сумісного життя з лабрадором гармонію і радість.

Лабрадорів не можна балувати. Хвалити їх потрібно обережно, а ласощі давати тільки в якості будь-якої винагороди. Якщо лабрадор зробив шкоду, вам можна сміливо, але обережно прикрикнути на нього. Вихованець зрозуміє  провину і не затаїть на вас образи.

Прогулянки і фізичні навантаження

Ці довговухі пси дуже спокійні, і в той самий час надзвичайно активні. Як таке можливо? Це одна з особливостей породи, яка робить її ще більш унікальною.

Розумний і добре вихований лабрадор завжди знає, коли йому можна гавкнути або відволікти вас від справ. Секрет успішного виховання чотириногого друга це забезпечення можливості активно проводити час. Господар  повинен задати ритм. Потрібно пам'ятати, %d0%bb%d0%b0%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%be%d1%80-%d1%80%d0%b5%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b5%d1%80що лабрадори дуже рухливі, тому їх активність зможуть приборкати тільки прогулянки і фізичні навантаження. Ідеальний варіант - коротка ранкова прогулянка (приблизно півгодини) і тривала вечірня (близько двох годин). Іноді цей режим слід чергувати з серією кількох коротких прогулянок - 4-5 прогулянкових сесій по півгодини кожна. Також їм просто необхідні і більш серйозні навантаження - наприклад, лабрадор буде радий, якщо ви вирішите пограти з ним в м'яч або фрісбі. Ви можете сміливо брати вихованця на ранкові пробіжки, в походи або навіть на велосипедні прогулянки - завдяки природній витривалості собака без проблем буде бігти за велосипедом тривалий час.

Від генетики не підеш, порода лабрадорів народилася на узбережжі океану, - ці собаки дуже люблять воду. Тому хоча б раз місяць їм потрібно влаштовувати водні процедури. Якщо є можливість, тварину можна зводити до найближчої чистої річки або до лісового озера.

Будь-який активний відпочинок - радість і кращий фітнес для лабрадора, так що у господарів цих собак є можливість всіляко експериментувати. Головне, щоб відпочинок і розваги не зашкодили собаці і оточуючим.

догляд

Лабрадори - далеко не найвибагливіші собаки. Але господареві варто неодмінно дотримуватися кількох правил:

Догляд за шерстю

На будь-яких фото лабрадор виділяється красивою достатньо довгою шерстю. Неприємний наслідок такої породної особливості - інтенсивна линька, це звичайно не кавказька вівчарка і навіть не німецька вівчарка але і не той-терьер. Тому якщо ви хочете вберегти свою квартиру від шерсті, вичісуйте лабрадорів простим гребінцем кілька разів на тиждень. У деяких випадках достатньо і одного разу. Також не варто забувати, що лабрадори люблять воду. Наприклад, під час прогулянки вони можуть зробити спробу скупатися в калюжі. У таких випадках, після прогулянки шерсть потрібно промити чистою  водою і протерти пса м'яким рушником.

Догляд за вухами

Зайва волога і пил в вухах може призвести до вушних інфекційних захворювань. Насухо протирайте вуха лабрадорів після водних маніпуляцій, а також користуйтеся спеціальними гігієнічними рідинами.

В іншому ж все навіть елементарно: лабрадорам потрібно чистити зуби щодня хорошою пастою, і підстригати кігті якщо ті не достатньо стираються, хоча б раз в півтора тижні, щоб вони не заважали ходити і бігати.

Лабрадор і ваш дім

Облаштовуючи куточок  для лабрадора, потрібно пам'ятати, що ця потребує спілкування і завжди повинна бути в курсі сімейних справ. Тому з індивідуального місця лабрадора повинен відкриватися хороший огляд - псу необхідно хоча б фрагментарно бачити вас і завжди бути в зоні досяжності. Не варто купувати ящики або будки з дахом, адже лабрадор невибагливий і зовсім не боязкий. Тому оптимальним варіантом буде простора і якісна підстилка з натуральних матеріалів. Її розміри повинні дозволяти собаці витягнутися і розслабитися. Також бажано, щоб біля місця лабрадора знаходилося щось з ваших речей. Наприклад, якщо ви любите разом здійснювати велопрогулянки, не зайвим буде велосипед на відстані декількох метрів від собаки.

Чим годувати собаку породи лабрадор

Особливості годування цих тварин визначають їх великі розміри і досить великі витрати енергії. Крім того, харчування лабрадорів має забезпечувати профілактику суглобових захворювань, які нерідко зустрічаються у цих тварин. Якщо собаці лабрадор дають натуральну їжу, і 1/2 її раціону повинні складати м'ясопродукти (20 г м'яса на кожен кг ваги). Підійдуть яловичина, куриця, індичатина, нежирна баранина. Інша частина раціону буде складатися з круп (кукурудза, рис, гречка) в каші можна добавляти овочі: моркву, буряк, кабачок, помідори, капуста…. Але, звичайно ж, експерти завжди будуть дотримуватися думки про те, що лабрадору більше підійде якісний готовий корм : при таких енерговитратах вихованцеві необхідно харчуватися збалансовано, що на жаль, нелегко забезпечити за допомогою натурального харчування.

Добавить комментарий