Перейти к содержимому

Різеншнауцери.

Різеншнауцери – найбільші собаки з усіх шнауцерів. Їх зріст може досягати 70 см, а вага – 47 кг Незважаючи на великі розміри, представники цієї породи відрізняються веселим і грайливим характером. Відмінною рисою різеншнауцерів є їх непідкупна відданість власнику.

Історія породи.

Батьківщиною різеншнауцерів є Німеччина. Предками цієї породи вважаються пастуші собаки. Але за іншою версією різеншнауцери все ж таки відносять до мисливських порід. Тим більше, що деякі їхні повадки видають у них відмінних мисливців. Один час собак активно використовували власники таверн для охорони. За це представників породи прозвали «пивні» шнауцери.

У нас мода на ризеншнауцерів пройшла у 90-ті роки 20 сторічя. Сьогодні інтерес до них трохи менший але як но мене марно, ця порода чудова. Відомо, що заводчики з Німеччини найкраще вміють знаходити ідеальне співвідношення зовнішності і внутрішнього змісту породи, але й наші вітчизняні породні лінії не такі й вже погані.

Різеншнауцери мають міцну суху статуру. Забарвлення їх або чорне, або має білі домішки - «перець з сіллю». Рухи тварини елегантні і розмашисті. При бігу передні лапи викидаються на максимальну відстань вперед, в той час як задні кінцівки забезпечують потрібної сили поштовх. Є густий під шерсток. Відмінною особливістю зовнішнього вигляду є більш довга шерсть на морді, яка утворює своєрідні вуса і бороду.

Характер різеншнауцера.

Службові характеристики собаки можна сміливо порівнювати з їхніми земляками німецькими вівчарками. Вона має високий інтелект і легко навчається. Різеншнауцер стане відмінним охоронцем і компаньйоном, при цьому не дасть нудьгувати своєму господареві. Представники породи дуже енергійні та активні. Можна сміливо говорити про холеричний темперамент цього виду шнауцерів.

У представників цієї породи сильно розвинені мисливські інстинкти. Їх власники зможуть переконатися в цьому тоді, коли собака побачить на прогулянці дрібного звіра, наприклад білку чи кішку. Тому відпускати гуляти ризеншнауцерів в самостійно не рекомендується, так як вони легко можуть захопитися гонитвою і загубитися. І вигул без повідка може призвести до великих неприємностей.

Дорослі шнауцери – ідеальні компаньйони. Вони завжди сильно радіють господарю і намагаються всіляко догодити, а відданість їх просто безмежна. Представники породи люблять бути в центрі уваги і охоче демонструють своє задоволення від подібних ситуацій. Вони прекрасно ладнають з дітьми. Незважаючи на великі розміри різеншнауцери практично нешкідливі і поблажливо ставляться до багатьох дитячих витівок.

Собаки можуть мирно уживатися і з іншими домашніми тваринами, особливо якщо ростуть в будинку з ними з раннього віку. Зайвої підозрілості до сторонніх вони не проявляють. Різеншнауцери гавкають нечасто і виключно по справі. Однак, слід зазначити, що при відсутності ранньої соціалізації, можуть зустрічатися особини з агресивною, знервованою, боягузливою поведінкою. Подібні риси характеру у різеншнауцера з'являються тільки при неправильному вихованні, особливо в перші роки життя.

Здоров'я

Серед найбільш поширених захворювань різеншнауцера можна відзначити:

Гіпотиреоз,

Катаракта,

Здуття живота,

Діабет,

Меланома,

Глаукома,

Крипторхізм.

Як і багато інших порід, різеншнауцери мають високу чутливість до медичних препаратів, особливо до групи анестетиків. Вони іноді схильні до алергійних шкірних реакцій. Крім того, у представників цієї породи можуть зустрічатися інфекції сечового міхура.

Годівля Різеншнауцера

Це велика порода собак. Годівля повинна забезпечувати фізіологічні потреби тварини повністю, ураховуючи при цьому вікові та індивідуальні особливості. Так наприклад цуценят необхідно годувати більш калорійним кормом та обов’язково додавати кальцій фосфорні добавки та вітамін D.  Старим собакам навпаки дієта потрібна малокалорійна.

Догляд та утримання

Представники цієї породи практично не мають характерного запаху «псини». Але за шерстю собаки потрібно регулярно доглядати. Морду, особливо ті місця, де шерсть довша, знадобиться щодня розчісувати для того, щоб

не було «ковтунів». Також витирати область біля рота після кожного прийому їжі. Біля очей і вух занадто довгу шерсть можна вкорочувати, щоб вона не закривала очі. Тримінг досить робити раз в півроку. Рекомендуються водні процедури не занадто часто, в залежності від ступеня забруднення. Можна застосовувати собачий шампунь, який продається в спеціалізованих магазинах.

%d1%80%d1%96%d0%b7%d0%b5%d0%bd%d1%88%d0%bd%d0%b0%d1%83%d1%86%d0%b5%d1%80
Різеншнауцер

Уваги вимагають очі і кігті собаки. Останні необхідно обрізати в міру їхнього сильного росту. Шерсть біля пальців на лапах також необхідно підстригати. Різеншнауцер – це активна і рухлива собака, якій необхідні постійні фізичні навантаження. Він прекрасно уживається як в заміському будинку, так і в квартирі. Однак життя в місті повинна бути насичена частими прогулянками і можливими фізичними вправами. При низькій активності собаки починають набирати зайву вагу, стають млявими, можуть виявляти непослух.

Різеншнауцер
Різени чудові

Курс професійної дресирування ризеншнауцеру необхідний. Собака цієї породи має яскраво вираженими інстинктами мисливця і охоронця. Тому для уникнення непорозумінь та профілактики формування в неї негативних рис характеру, регулярні заняття необхідні. Різеншнауцер дуже швидко засвоює уроки. Але варто пам'ятати про те, що в заняттях собака повинна бути зацікавлена. Інакше кажучи, якщо уроки здадуться їй нудними, то потрібного результату досягти буде дуже складно.

Особливості вибору цуценят

Кращий вік, в якому беруть різеншнауцера, — 2-2,5 місяця. У собаки вже з'являються різці, і майбутній господар може повною мірою оцінити особливості прикусу. За стандартом будь-які дефекти прикусу вважаються вадою. Відповідно, перекіс щелепи, недокус або перекус будуть вагомими причинами дискваліфікації різеншнауцера на виставках.

Слід заглянути в медичну карту батьків. Серйозний заводчик не побачить в цьому нічого поганого і покаже її майбутнім власникам цуценяти. Деякі захворювання представників цієї породи, зокрема, пов'язані з очима, передаються у спадок.

Вибираючи цуценя, варто звернути увагу на рівень його соціалізації. Бажано, щоб він був повністю готовий жити з новим господарем. Майбутньому власнику рекомендується ознайомитися з такою інформацією, як кількість щенят. Оптимально, щоб виводок складався з 6-8 малюків. Якщо цуценят більше, то, можливо, було недостатньо молока матері. А цей факт може позначитися на подальшому імунітет і здоров'я собаки.

Фахівці рекомендують звертати увагу на зовнішній вигляд цуценя. Різеншнауцер повинен мати жорстку шерсть і вузьку довгу голову. Забарвлення собаки – вугільно-чорний, такого ж кольору і її кігті. Жодних міток або плям у чистокровних представників породи не допускається. Як і у інших порід, рекомендується вибирати самого жвавого і активного з цуценят, але слід звернути увагу на те, щоб він не виявляв ознак агресивності.

Різеншнауцер, безсумнівно, стане відмінним другом своєму господареві. Також собака є відмінним сторожем і охоронцем. Її спокійний вигляд не повинен вводити в оману – за необхідності представники цієї породи стають дуже жорсткими суперниками. Якщо різеншнауцер буде отримувати належну увагу і догляд, то його власник буде мати тільки позитивні емоції від спілкування зі своїм улюбленцем.

Добавить комментарий