Перейти к содержимому

донський сфінкс

Донські сфінкси це безперечно модна порода котів. А мода як відомо річ мінлива, і це стосується в значній мірі порід домашніх улюбленців, то одна порода знаходиться на піку популярності то інша, ось так було і з сфінксами, в тому числі донським сфінксом. Але не дивлячись на надзвичайну популярність та шалену ціну далеко не всі змогли сприйняти цю породу котів. Багато хто думає, що цих тварин неприємно тримати в руках, що вони непривітні і, м'яко кажучи, не дуже симпатичні. Але всі ці упередження швидко розсіюються, як тільки береш на руки це незвичайне безшерсте кошеня. З іншого боку ця унікальна особливість дала породі і багато відданих шанувальників.

сфінкс
Донський сфінкс

Часто можна почути поширену помилку, що сфінкси підходять людям, у яких є алергія на кішок. Якщо у Донського сфінкса немає шерсті, це не означає, що алергія зникне. Не буде проявлятися лише алергія на шерсть, а часто густо алергія на котів - це реакція на білок в слині і сальні залози, і відсутність шерсті тут не завадить.
Історія породи
Безшерсті кішки з’явилися ще в Давньому Єгипті та в Мексиці, проте з часом ці породи зникли взагалі. Знову безшерсте кіт з'явився в 1987 році в Росії: мешканка Ростова-на-Дону знайшла на вулиці кішку Варвару, яка стала родоначальницею породи. Жінка думала, що кішка хвора, оскільки не мала шерсті, однак ветеринари не виявили ніяких хвороб, а після перших пологів кішки, коли з'явилися безшерсті малюки, стало зрозуміло, що це рідкісна мутація генів.
Характер донського сфінкса.

миле кошеня
Кошенятко сфінкса

Перше, що відрізняє Донського сфінкса від інших порід - він повністю позбавлений агресивності. Коти веселі, люблять грати і обожнюють людей, іноді навіть нав'язливі, я би сказав що вони по характеру більш собаки а не коти. Кішки цієї породи люблять бути в центрі уваги і в курсі справ. Для дитини така тварина може стати іграшкою, так як не кусається і не дряпається. З усіма іншими тваринами в будинку знаходить спільну мову.
Донський сфінкс добре розуміє настрій господаря - він із задоволенням пограє з ним, або піде подалі, якщо господар не в дусі. Але ця кішка завжди відповідає йому взаємністю і щиро радіє, коли він повертається з роботи.
Догляд за донським сфінксом.
Поширена думка, що кішки цієї породи дуже вибагливі і постійно хворіють, але це далеко не так. Стосовно хвороб то ми спостерігаючи за тими котами які лікуються в нашій ветеринарній клініці не помітили породну схильність донських сфінксів до яки то хвороб, наші спостереження співпадають з іншими дослідженнями як в Україні так і закордоном. Догляд за кішками дуже простий, вони не вимагають особливого харчування і можуть на все сніданки, обіди та вечері їсти звичайний котячий корм. Вони добре переносять спеку, але потіють, тому шкіру потрібно протирати вологою тканиною, щоб не з'явилося подразнення та дерматити. До купання вони теж відносяться нормально, але взимку краще «велике прання»

лисі породи котів
сфінкс

проводити не частіше ніж раз на 4 тижні. Також доведеться часто підстригати кігті, оскільки вони швидко ростуть. А в іншому догляд за кішкою не буде завдавати ніяких проблем.
Ця порода відмінно підійде сім'ям з дітьми, одиноким людям або тим, хто любить ручних тварин. Сфінкс буде у вас на руках, як тільки ви торкнетеся дивана.