Перейти к содержимому

Небезпеки для собак на вулиці.

Добрий день, шановні друзі клієнти нашої ветеринарної клініки! Сьогодні ми поговоримо про небезпеку яка чекає наших собак на вулиці, і таких небезпек досить. У багатьох випадках власники чотириногих друзів навіть не підозрюють про більшість загроз. І ми розповімо Вам про небезпеки, з якими може зіткнутися Ваша собака і про способи їх запобігти. Ви скажете що це не стосується ветеринарії, помиляєтесь, ви навіть не уявляєте скільки тварин потрапляють в ветеринарні клініки з-за недбальства господарів.

Досить часто нам доводиться спостерігати собак на вільному вигулі без повідця в місті. Здавалося б, що в цьому небезпечного? Небезпек насправді дуже багато.

Першою загрозою для собаки є дорога і проїжджа частина. Захопившись прогулянкою або гонитвою за іграшкою, вихованець може опинитися під колесами автомобіля.

Всім відомо, що собаки люблять підбирати їжу на вулиці. Це можуть бути харчові відходи, підібрані на смітнику, падло, дикі рослини…. Тварина може знайти навіть шматок відмінного першокласного м'яса, з апетитом з'їсти його, а через пару годин у собаки можуть розвинутися ознаки отруєння, від якого він може загинути. Чому від якісного на перший погляд м'яса може виникнути отруєння? За це можемо дякувати догхантерам. Чули про таких? Це психічно хворі люди в яких розвинулась манія вбивства собак. Догхантери - дослівно мисливці на собак це група людей, які за власної ініціативи займається винищенням бродячих і не тільки собак в населених пунктах. Вони підмішують в свіжі, соковиті і привабливі для собак, шматки м'яса отруту. Іноді замість м'яса вони беруть інші ласощі для. У ряді випадків, з моменту появи клінічних ознак отруєння до моменту смерті проходить менше двох годин. Собаки гинуть в муках. При найменших ознаках отруєння у собаки терміново зверніться за допомогою до ветеринарної клініки!

Щуряча отрута - дуже страшна зброя не тільки проти гризунів, а й проти котів і собак. Гризунів травлять всюди. Не тільки в селах, в приватному секторі, а й у висотних будинках. Приманка з отрутою має дуже привабливий запах і смак. Ще однією особливістю отрути є те, що вона діє далеко не відразу. Дія отрути в така що змінюється структура крові, а саме на руйнується вітамін «К», який є одним з факторів гемостазу, тобто відповідає за згортання крові. Смерть бродячого гризуна настає від множинних зовнішніх і внутрішніх кровотеч. Як же це стосується собак? Дуже просто. Багато собаки по суті СВОЄЇ - Мисливці. Утриматися від ловіння здобичі яка тікає від нього їй не просто, а якщо цією здобиччю буде мишка або щур що з’їв яд. Щуряча отрута нового покоління настільки сильна, що поїдання однієї маленької, але отруєної миші досить для того, щоб отруїти велику собаку. Бувають також випадки, коли собака поїдає отруйну приманку для гризунів.

Як всім відомо, багато собак дуже любо питні. Хіба можна пробігти повз якогось літаючого «інопланетянина»? Місія нездійсненна! Обов'язково потрібно роздивитися і познайомитися, а може і на зуб спробувати, щось маленьке і крилате. Від укусу оси, джмеля у собаки може розвинутися гостра алергічна реакція та анафілактичний шок! Сюди ж можна віднести отруйних змій і павуків. Спроби принести власнику прекрасну добичу можуть закінчитися летальним результатом.

На превеликий жаль, в останні роки, кількість бездомних тварин сильно зросла. Бродячі собаки захищають свою територію і якщо Ваш вихованець забреде на неї - це загрожує собачими боями. До того ж існують високі ризики зараження інфекційними захворюваннями, блохами, глистами і іншими хворобами. Найстрашнішим в даній ситуації є зараження сказом! Багато людей не усвідомлюють, що це смертельне захворювання не тільки для тварин, але і для людини! Жодну людину в якої вже розвинулися симптоми сказу спасти не вдалося.

Ще однією небезпекою для собак є палиці. У спробі відпрацювати команду «апорт!» Власники використовують звичайні палиці, підібрані на вулиці. Як мінімум - це може закінчиться травматизацією тваринного, а як максимум - можливим зараженням лептоспірозом або вірусним папіломатозом ротової порожнини. Використовуйте спеціальні іграшки, якими буде користуватися тільки Ваша собака.

Також хочеться сказати пару слів про тепловий удар або переохолодження.

Шановні власники, не варто залишати в спекотну пору року собаку в машині. Автомобілі мають властивість дуже швидко нагріватися під сонцем, і Ваш вихованець має всі шанси отримати тепловий удар (перегрів) з тяжкими наслідками! Також взимку пам’ятайте що довготривалі прогулянки в великий мороз не бажані, особливо для короткошерстих квартирних собак.

Як Ви бачите, небезпек, що підстерігають собак на вулиці, багато. Не допускайте самовільного не контрольованого вигулу, це значно знизить ризик отримати неприємності. Гуляйте з собакою на повідку. Відпускайте собаку з повідця тільки на спеціальних вигульних майданчиках. Займайтеся вихованням собаки з самого раннього віку.

Будьте пильні і не хворійте!...

Добавить комментарий