Перейти к содержимому

Чи потрібна ветеринарна допомога здоровим тваринам

Коли потрібна ветеринарна допомога здоровим тваринам.

Це не правда, що тільки хворі коти вимагають ветеринарну допомогу. Якщо ви хочете, щоб ваш кіт мав відмінне здоров'я, ви повинні пам'ятати кілька важливих речей.

  1. Книга здоров'я

Ваша кішка повинна мати свою власну медичну книжку, яка буде записуватися дати і види вакцинації, дегельмінтизації, лікування. Історія хвороби та ветеринарний паспорт допоможуть вам вчасно проводити профілактичні щеплення та виявити хронічні захворювання та схильності до хвороб вашого улюбленця. Також інформація про хвороби що були перенесені та схеми лікування які застосовувалися допоможуть ветеринарному лікарю призначити оптимальне лікування вашій тварині.

  1. Дегельмінтизація.

Проводьте дегельмінтизацію кожні 6 місяців, а якщо це кішка живе на вулиці , то дегельмінтизацію необхідно кожні 3 місяці, собакам варто давати ліки для знищення глистів кожні три місяці. Засіб для дегельмінтизації вибирає ветеринар - це може бути паста, таблетки або крапельки на холку, ці препарати як правило продаються в будьякому зоомагазині чи ветеринарній аптеці. Фіксуйте дати проведення дегельмінтизації та строки наступної обробки в  книги здоров'я – це допоможе вам легко підготуватися до процедури та купити препарат від глистів вчасно.

Якщо ми знаходимо паразитів в калі або блювоті це знак для нас, що є інвазія паразитів. Це буде необхідно, то дегельмінтизацію кішок, які перебувають під нашою опікою. Але не варто поспішати давати ліки від глистів самостійно без консультації з ветеринарним лікарем. Особливо кошенятам та цуценятам, це дуже небезпечно навіть для заражених дорослих тварин – це може привести до отруєння , по перше самі препарати для знищення глистів мають певну токсичність, здоровим тваринам це безпечно. По друге коли глисти гинуть вони виділяють певну кількість токсинів, якщо глистів не багато це також безпечно. По третє якщо є блювота або понос то це свідчить що вже є запальний процес, тому якщо дати такій тварині антгельмінтик  сумуються фактори ризику і це може призвести до значних проблем.

Проводьте самостійно дегельмінтизацію лише клінічно здоровим тваринам.

  1. Вакцинація

Вакцинацію необхідно робити не лише тим тваринам що гуляють на вулиці а й тим що постійно живуть в квартирі.  На жаль, вони також хворіють на інфекційні захворювання і також досить часто. Збудників хвороб ми приносимо з вулиці, на одязі, на взуття, кішка може також інфікуватися в ветеринарній клініці.

Перед вакцинацією кішки потрібно спочатку провести дегельментизацію. Вакцинувати можна тільки здорових тварин.

Що стосується кошенят, першу планову вакцинацію роблять близько 8 тижнів. Її необхідно повторити через 2-3 тижні. Наступна вакцинація повинна проводитися один раз в рік.

Основні хвороби при вакцинації : панлейкопенія, герпесвірус, каліцевірус.

Також обов’язкова вакцинація від сказу, вона проводиться після трьох місяців та теж повторюється щорічно.

Перед проведенням щеплення бажано пройти тест на лейкоз котів та корона вірус, це хронічні хвороби які можуть довгий час не проявлятися але після стрес факторів в тому числі вакцинації почати прогресувати. Але нажаль тести досить дорогі, тому ми в нашій ветеринарній клініці їх навіть не пропонуємо всім. Хоч як би була змога проводити такі аналізи життя ветлікарів було б набагато простішим.

  1. Стерилізація і кастрація.

Цю процедуру варто проводити всім домашнім тваринам які не плануються використовуватися в розведені, це допоможе утримувати популяцію безпритульних тварин на нормальному рівні, та позбавить  власників тварин багатьох проблем. Плюсів у цієї операції набагато більше ніж мінусів.

  1. Аналіз крові

Профілактично один раз в рік, ми повинні здавати біохімічний та загальний аналіз крові. Чому? Часто це допомагає виявити проблеми на початковій стадії захворювання, наприклад дуже часто у котів є проблеми з нирками, і на ранніх стадіях ці проблеми легко зупиняються, а от в запущених випадках зробити вже нічого не можна. В таких випадка і в багатьх інших аналізи рятують життя.

 

Проблеми з лотком у котів.

Якщо наш кіт раптом починає ходити в туалет за межі туалетику це є ознакою того, що щось не так. Дуже часто коти так показують що є проблеми. Також не рідкість запальні процеси в сечовивідній системі або сечокам’яна хвороба. Тому ми спеціально акцентуємо увагу на цьому факторі, адже частіше всього це індикатор проблем який власники сприймають як звичайні пустощі. Бувають злопам’ятні коти які просто мстять господарям таким чином як вони вважають за якусь «провину», але в більшості випадків це сигнал сос.

Якщо стан здоров'я домашніх улюбленців викликає побоювання, ви повинні якомога швидше йти до ветеринара.  Адже тварини не розкажуть нам про своє самопочуття, і ми можемо пропустити серйозну проблему не розпізнавши її.