Перейти к содержимому

Кастрація та стерилізація.

Запис на хірургічні операції в тому числі кастрацію котів, стерилізацію кішок та інше проводиться завчасно, надішліть нам запит і ми зв’яжемося з вами для уточнення подробиць.

Наша ветеринарна клініка пропонує хірургічні послуги (в тому числі стерилізацію, кастрацію), ви платите тільки за необхідне. Ми не додаємо непотрібні послуги, у нас оптимальна ціна всіх ветеринарних маніпуляцій.

Кастрація, стерилізація, операція, післяопераційний догляд.

Часто виникає плутанина між термінами кастрація та стерилізація. З технічної точки зору, кастрації є одним з видів стерилізації. Стерилізація-це хірургічна процедура, мета якої припинення репродуктивної функції організму, це може бути  наприклад, перев'язка фолопьєвих труб у самок або сім’япроводу у самців. Кастрація це вид стерилізації, коли статеві залози видаляються повністю, тобто кастрація це один з варіантів стерилізації, але в побуті прийнято цей термін застосовувати більше до стерилізації самців.

А ось про самок (кішки або суки) говорять частіше стерилізація, хоч насправді в переважній більшості проводиться операція кастрація – видалено яєчники. Якщо під час операції залишити статеві залози у тварин, зберігаються статева поведінка, у кішок або сук будуть тічки, коти продовжать мітити, відповідно не усунеться основна причина, яка змушує людей вдаватися до операції. Тому ми як правило не рекомендуємо перев'язку маткових труб або сім’япроводів, і проводимо повне їх видалення. Винятком іноді служать тварини які будуть жити на вулиці, їм ми за бажанням власників іноді залишали яєчники або яєчка самцям. Такі тварини не можуть мати потомства але при цьому їх поведінка нічим не відрізняється від не стерилізованих, що сприятливо для «вуличного життя». Більшість лікарів також видаляють непотрібну вже матку, але деякі не роблять цього, ми воліємо видаляти матку.

Не дивлячись на те що правильно як ми вже з'ясували говорити кастрація як щодо котів так і кішок ми в статті по відношенню самок будемо вживати слово стерилізація.

Стерилізація кішок - процедура, викликана прагненням людини до комфорту і спокою. Зазвичай цій процедурі піддаються домашні тварини (кішки і собаки), що живуть в міських квартирах, господарі яких не планують проводити їх спаровування і використовувати для розведення потомства. Тварина, звичайно ж, перебуває у стресовому стані і в разі стерилізації, і в разі відмови від неї, тому що сам факт проживання в домашніх умовах для нього є неприродним. У природному середовищі тварина вимагає спарювання кілька разів на рік. (У котів, наприклад, ця кількість може доходити до 8).

Однак, сьогодні вже багаторазово доведено, що для тварини, в разі якщо воно не злучається з собі подібними і не використовується для розведення потомства, найкращим рішенням буде проведення стерилізації (собак і кішок) або кастрація котів, ніж відмова від неї. Стерилізовані (кастровані) тварини живуть довше і довше зберігають добру грайливу вдачу, ніж тварини, які зберегли свої репродуктивні функції. Стерилізація кішок і собак захищає тварина від багатьох хвороб, в тому числі онкологічних захворювань органів статевої системи, простатиту (наприклад, котів), хвороб яєчників кішок і т.п.

Крім того, кастрація котів збереже ваш психологічний і домашній комфорт. Тварина, позбавлене можливості паруватися поводиться спокійніше і доброзичливішим, а це означає, що у вашій квартирі відсутній крик ночами, сторонній і неприємний запах, меблі та шпалери здебільшого знаходяться в цілості й схоронності.

Де краще стерилізувати кішку (собаку) або каструвати кота?

Звичайно, це завжди краще робити в клінічних умовах у ветеринарній клініці, де є все необхідне обладнання, стерильні умови, необхідні інструменти. Вдома, звісно, ​​більш зручно тим, що не треба нікуди їхати і везти тварина, проте, в клініці завжди безпечніше і надійніше.

Кастрація котів, кабелів, кроликів, тхорів...

Кастрація самців це дуже простий вид операції, яка робиться під загальним наркозом, я б сказав, що це не операція, а легка хірургічна маніпуляція.  Але це не значить, що її може виконувати людина, що не має спеціальної освіти, незначні похибки при проведенні операції можуть призвести до загибелі тварини. Кастрація проводиться під загальним наркозом лікар видаляє яєчка через розрізи зроблені в мошонці. Рани на мошонці у котів не зашиваються, собакам накладається декілька швів, розрізи заживають дуже швидко, не викликаючи проблем.

стерилізація самок

Стерилізація кішок і сук операція дещо серйозніше, для того, щоб видалити матку яєчники і потрібно відкрити черевну порожнину. Операція проводиться теж під загальним наркозом, але більш глибоким. Розріз робиться по білій лінії (вона знаходиться по центру живота) або на боці. Довжина шва становить близько 2 - 3 см при стерилізації кішок і 5 – 7 сук. Лікар видаляє яєчники, матку, а потім накладає кілька стібків шва на черевну стінку і шкіру. Через 10 днів Шви витягуються. Для того, щоб захистити рану від разлизування і забруднення на тварин одягають бандаж. Після операції необхідна антибіотикотерапія, найчастіше антибіотики призначають у дві ін'єкції, одна в день операції а інша через дві доби. Також необхідно буде обробляти шви антисептиками.

В якому віці каструвати кішку?

Стерилізацію кішок і сук можна проводити з раннього віку, все що вам розповідають типу потрібно що б раз народила, або ще подібні речі просто забобони. А ось з самцями все трохи по іншому, обов'язково дочекайтеся поки ваш котик або кабель повністю сформувався, і тільки тоді записуєтеся на кастрацію. Якщо точніше не робіть операцію раніше 6 – 7 місяців.

Підготовка тварин до кастрації.

Каструють тільки клінічно здорових тварин, вони повинні бути активними, апетит має бути хорошим. Перед операцією, котам і собакам не дозволяється їсти не менше 12 годин. Дуже просимо поставитися вкрай серйозно до цього вимогу, годувати тварину свого вихованця перед операцією вкрай небезпечно. Це може спровокувати блювоту під час проведення стерилізації, що призведе до серйозних проблем і загрозу життю пацієнта.

Воду треба давати, але все ж таки не бажано поїти за пару годин безпосередньо перед операцією.

Що робити з кішкою після стерилізації.

Післяопераційний догляд набагато простіше у самців. Заходи з котами досить прості, зазвичай якщо асептика при операції не була порушена достатньо лише одного уколу антибіотика під час операції, кілька днів бажано змащувати ранку на мошонці антисептиками. Велику проблему представляє лизання рани, але не всі коти облизують рану. Тим хто лиже інтенсивно необхідно одягати захисний комір.

У самок післяопераційний період трохи складніший, в першу чергу вони отримують більше дозу наркозу, так як операція триває набагато довше. По друге робиться лапаротомія  (розріз черевної стінки) і шов трохи болючіший.

Кішка після анестезії виглядає досить моторошно, вони хитаються, падають, іноді буває блювота. Ось блювання найнебезпечніше, якщо блювота буде коли кішка ще не прокинулася блювотні маси можуть потрапити в дихальні шляхи і викликати асфіксію (задуху). Тому краще забирайте кішку коли вона зможе самостійно піднімати голову. Кішка також може бути холодно після анестезії - це нормально через наркозу температура може знизитися на кілька градусів, тому забезпечте їй тепло. Після операції на животі у кішки залишається шов, його необхідно закрити бандажем, це захистить його від лизання і забруднення. Догляд за собаками після такої операції, як правило, не відрізняється від такого у кішок.

Слід стежити як кішка після операції ходить в туалет, іноді можуть виникати запори, якщо протягом доби після того як кішка почала їсти не сталася дефекація ми рекомендуємо прийняти заходи .